Data publikacji: 2018-05-14     Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku

Kryminalni z komisariatu na Oruni zatrzymali mężczyznę, który 30 kwietnia tego roku dokonał rozboju na 12-latku. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia. W miniony piątek prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

30 kwietnia tego roku policjanci zostali zaalarmowani, że przy jednej z gdańskich ulic doszło do rozboju. Sprawca wszedł za 12-letnim chłopcem do piwnicy, w której znajdowała się wózkarnia. Mężczyzna wyrwał z ręki 12-letniego chłopca klucze do tego pomieszczenia. Sprawca nie mógł sobie jednak poradzić z pękiem kluczy, dlatego zmusił chłopca do odnalezienia właściwego i otworzenia nim drzwi. Mężczyzna wszedł do wózkarni, ukradł z niej jeden z rowerów i uciekł.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, porozmawiali z mieszkańcami i ustalili rysopis sprawcy. Dzięki dobremu rozpoznaniu w środowisku przestępczym oraz zdobytym informacjom kryminalni ustalili jego tożsamość i miejsce pobytu. 34-letni mężczyzna został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia w jednym z gdańskich hosteli i przewieziony do policyjnego aresztu.

W miniony piątek mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut rozboju prokurator na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego zastosował wobec niego policyjny dozór. Za rozbój może grozić do 12 lat.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.