Data publikacji: 2018-05-14     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska, który ukradł puszkę z datkami gromadzonymi na rzecz jednego z gdańskich schronisk dla osób bezdomnych. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a w miniony piątek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia około godz. 12.30 policjanci z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o kradzieży puszki, do której były zbierane pieniądze na rzecz schroniska dla osób bezdomnych w Gdańsku. Według osoby zgłaszającej mężczyzna zabrał puszkę stojącą na ladzie i uciekł w kierunku starówki. W puszce według pokrzywdzonego znajdowało się nie mniej niż 600 złotych. Na miejsce przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. W tym czasie policyjni wywiadowcy rozmawiali ze świadkiem tego przestępstwa, który dość dobrze zapamiętał rysopis sprawcy i przekazał go policjantom.

Policyjni wywiadowcy natychmiast przeczesali pobliski teren, uliczki, punkty gastronomiczno-usługowe i w jednych z salonów gier zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzili też, że mężczyzna przyszedł do lokalu kilkanaście minut wcześniej, a w trakcie rozmowy z nimi przyznał że ukradł z parkingu puszkę z pieniędzmi. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanym część pieniędzy, które zostały wcześniej ukradzione.

Zatrzymany sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. W miniony piątek 31-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.