Data publikacji: 2018-05-14     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego dwadzieścia jeden osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2 promili. Podczas kontroli wpadli dwaj kierowcy, na których ciążyły aktywne zakazy sądowe, a także kierujący motorowerem, który był pod wpływem środków odurzających .

Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend, w ręce policjantów wpadło 13 kierowców, którzy mieli w wydychanym powietrzu od ponad 0,3 do 2 promili. Policjanci uniemożliwili też dalszą jazdę kierującemu motorowerem, który był pod wpływem środków odurzających. Wśród zatrzymanych do kontroli w miniony weekend byli dwaj kierowcy, którzy złamali sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Pierwszy z nich 39-latek z Gdańska trafił w ręce policjantów po tym, jak o godzinie 09:00 w sobotę został zatrzymany do kontroli drogowej przy ul. Wosia Budzysza. Szczegółowe sprawdzenie wykazało, że mężczyzna kierował fiatem będąc pod wpływem 0,88 promila alkoholu, a ponad to ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał go jeszcze do listopada 2018 roku.

Dziesięć godzin później patrol drogówki kontrolował prędkość na ul. Trakt Św.Wojciecha. Podczas tej służby funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 26 -letniego kierującego alfa romeo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że jest on pod wpływem ponad aż 2 promili alkoholu. Podczas sprawdzania jego danych, okazało się też, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych , który obowiązywał go od 06.04.2018 do 04.04.2022 roku .

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Natomiast za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.