Data publikacji: 2018-05-11     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Do wakacji szkolnych pozostał jeszcze ponad miesiąc ale wraz z końcem roku szkolnego wzrasta zainteresowanie kontrolami autobusów przewożących dzieci i młodzież na różnego rodzaju wycieczki. Biorąc pod uwagę doświadczenia lat poprzednich oraz chcąc usprawnić organizację wyjazdów już po raz kolejny gdańska policja wraz z inspekcją transportu drogowego organizują stały punkt kontroli autokarów na parkingu P-5 przy Energa Stadion Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej). Przedstawicieli mediów zapraszamy w dniu 14 maja br. o godz. 10.00 na wspólny punkt kontrolny aby przedstawić warunki kontroli drogowej, elementy które podlegają sprawdzeniu.

 Punkt kontroli zorganizowano na parkingu P-5 przy Stadionie Energa Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej), gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdańskiej komendy wraz z inspektorami transportu drogowego od 14 maja do 21 czerwca 2018 roku (dni powszednie) będą kontrolować autokary w godzinach 06.30-10.30, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania o planowanym wyjeździe. Podczas kontroli będzie sprawdzany stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących pojazdy. Po sprawdzeniu pojazdu wydawane będzie  stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.

Przedstawicieli mediów zapraszamy w dniu 14 maja br. o godz. 10.00 na wspólny punkt kontrolny aby przedstawić warunki kontroli drogowej, elementy które podlegają sprawdzeniu, zasady kontroli w innym miejscu i czasie. Zasady wydawania dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli. W trakcie spotkania będzie można porozmawiać z przewoźnikami realizującymi przewozy osób, policjantami i inspektorami transportu drogowego przeprowadzającymi kontrole.

Koordynatorem spotkania na punkcie kontrolnym:

· z WRD KMP w Gdańsku jest kom. Zbigniew Korytnicki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego,

· z WITD w Gdańsku jest Janusz Staniszewski Z-ca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego,


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.