Data publikacji: 2018-05-09     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

 Komenda Miejska Policji w Gdańsku prowadzi dochodzenie w sprawie niezatrzymania się do kontroli drogowej przez kierowcę Mercedesa o numerze rejestracyjnym GDA 94H9. Zdarzenie miało miejsce 25 kwietnia około godziny 17.00. Wtedy kierowca tego pojazdu, dopuścił się kilku przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci szukają świadków tego zdarzenia.  

 Do zdarzenia doszło 25 kwietnia około godziny 17.00. Policjanci z komendy miejskiej  patrolowali ulice miasta, w pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli jadącego z dużą prędkością kierowcę mercedesa o numerze rejestracyjnym GDA 94H9. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna zlekceważył ten znak i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Patrol natychmiast podjął pościg.

Sprawca uciekał zmuszając innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze, gwałtownego hamowania i zatrzymania. W trakcie ucieczki kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń, uderzył w znak drogowy przy przejściu dla pieszych, zmuszając osoby stojące w pobliżu do ucieczki. Kierowca podczas pościgu m.in. ulicami Jabłoniową, ul. Stężycką, ul. Goplańską i ul. Otomińską, niestosował się do linii podwójnej ciągłej, zakazu wyprzedzania, zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach oraz powodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku prosi o kontakt wszystkich świadków tego zdarzenia, kierowców, którzy mają w swoich samochodach wideorejestratory jazdy, które być może zarejestrowały ucieczkę sprawcy przed policyjnym pościgiem.

Osoby te w sposób znaczący mogą pomóc w zakończeniu postępowania i postawieniu zarzutów sprawcy.

Z wszelkimi informacjami można zgłaszać się do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy ulicy Nowe Ogrody 27 lub poprzez kontakt telefoniczny z osobą prowadzącą sprawę - tel. 58-321-62-78 lub do sekretariatu Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego pod numer (58) 321-62-60


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.