Data publikacji: 2018-05-08     Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Suchanina, do policyjnego aresztu trafiło dwóch grafficiarzy. 35-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy malował element muru oporowego w pobliżu peronu PKM w Gdańsku. Jego 34-letni kompan został zatrzymany następnego dnia. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2 tysiące złotych.

Dzielnicowi z komisariatu na Suchaninie minionej niedzieli o godz. 17.00 po odebraniu zgłoszenia o tym, że dwóch mężczyzn wykonuje graffiti na murze oporowym w Gdańsku, natychmiast pojechali w to miejsce. Mężczyźni na widok zbliżających się funkcjonariuszy zaczęli uciekać. W trakcie ucieczki próbowali pozbyć się sprzętu, którego wcześniej używali do malowania graffiti. Policjanci w trakcie pościgu zatrzymali jednego z uciekających mężczyzn. Ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem drugiego z nich zajęli się kryminalni z Suchanina. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 34-latka, który również trafił do policyjnej celi.

Na miejscu przestępstwa grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli między innymi farby, wałki malarskie, pędzel, drabinę oraz puszki ze sprayem.

Nieopodal miejsca, w którym mężczyźni malowali graffiti policjanci znaleźli otwarty samochód, który jak się okazało należał do jednego ze sprawców. W środku samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne wiadra z farbą, spraye, aparat fotograficzny oraz laptop, w pamięci których znajdowały się zdjęcia przedstawiające inne graffiti.

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni pochodzą z Będzina i Czeladzi. Wartość strat jaka została przez nich spowodowana to 2 tys. zł.

Policjanci wykonają teraz oględziny zabezpieczonego sprzętu, przejrzą zapisane w nich pliki, sprawdzą czy kilkadziesiąt zdjęć znajdujących się w pamięci urządzeń może posłużyć jako kolejny dowód w sprawie.

Zatrzymani mężczyźni jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszą zarzut uszkodzenia mienia. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.