Data publikacji: 2018-05-08     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku


To był pracowity długi weekend dla gdańskich policjantów. Wzmożone kontrole drogowe i patrole na ulicach, a wszystko po to aby długi weekend wszyscy spędzili bezpiecznie. Policjanci już podsumowali działania podczas majówki.

Policjanci z Gdańska, którzy pełnili służby na ulicach miasta podczas długiego weekendu, który trwał od 27 kwietnia do 6 maja nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Bardzo intensywnie użytkowane były mierniki prędkości, policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy nie stosujących się do znaków drogowych
Największy ruch pojazdów był zauważalny pierwszego i ostatniego dnia działań, kiedy to wiele osób wyjeżdżało lub powracało z „majówki”. Podczas majowego długiego weekendu na gdańskich ulicach  doszło do 19 wypadków drogowych. Funkcjonariusze obsłużyli 140 kolizji drogowych. Policjanci przeprowadzili 24,5 tysiąca kontroli trzeźwości. Niestety w dalszym ciągu, pomimo nieustających apeli na ulice wyjeżdżają nietrzeźwi kierowcy. Podczas trwania akcji zatrzymano 36 kierowców, którzy wsiedli za kierownice samochodów pomimo wypicia alkoholu. Policjanci zatrzymali również 30 rowerzystów, którzy za nim wsiedli na swój jednoślad wypili alkohol.
Podczas majowego weekendu odbyły się ponadto działania „Pasy” podczas których policjanci skontrolowali 226 samochodów, ujawnili,  blisko 90 wykroczeń, trzydzieści z nich dotyczyło niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących. Policjanci cały czas przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego celem zadbania o bezpieczeństwo własne oraz innych.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.