Data publikacji: 2018-05-08     Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku

W miniony piątek śledczy postawili zarzut 21-letniemu mężczyźnie, który miał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych, przed którymi razem ze swoim kolegą ukrył się w krzakach. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dzielnicowi z komisariatu w Nowym Porcie podczas obchodu rejonu otrzymali informację o tym, że na terenie zielonym pomiędzy ul. Dunikowskiego, a ul. Sybiraków osoby piją alkohol. Dzielnicowi nie potwierdzili wtedy tej informacji, ale kiedy wracali do radiowozu zauważyli stojący przy drzewie rower nie zabezpieczony przed kradzieżą. Mundurowi postanowili sprawdzić numer identyfikacyjny jednośladu, po to aby zweryfikować czy np. nie został ukradziony. Podczas sprawdzania roweru policjanci usłyszeli głosy dobiegające z pobliskich zarośli. Po sprawdzeniu tego miejsca okazało się, że ukryło się w nich dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat. Jeden z mężczyzn trzymał w dłoni reklamówkę, w której policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów suszu roślinnego, przed drugim z mężczyzn leżała kieszonkowa waga elektroniczna. Mężczyźni na widok policjantów odrzucili od siebie te przedmioty twierdząc, że nie należą do nich.

21-latek i jego 22-letni kolega zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego radiowozu. Zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane do badań laboratoryjnych, które wykazały, że jest marihuana.
Śledczy po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego postawili zarzut posiadania środków odurzających 21-latkowi, a jego 22-letni kolega został przesłuchany w charakterze świadka.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.