Data publikacji: 2018-05-02     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Dziś w nocy policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kobietą, która kierując oplem tigra, nie zatrzymała się do kontroli i  próbowała potrącić policjantów .  Po kilkuset metrach pościgu 21-latka była w rękach funkcjonariuszy. W trakcie czynności pościgowych jeden z policjantów wykorzystał broń służbową celem zaalarmowania i wezwania pomocy . Już po zatrzymaniu gdańszczanki, okazało się że kobieta kierowała oplem mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Poza zarzutami za to przestępstwo, 21-latka odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za czynną napaść na funkcjonariuszy .

 Dziś o godz. 02:10 na ul. Trakt św. Wojciecha policjanci gdańskiej drogówki, podczas czynności służbowych na punkcie kontroli trzeźwości, dali sygnał kierującej oplem do zatrzymania, poinformowali że ma przygotować dokumenty do sprawdzenia.  Kobieta nie zareagowała na polecenia i sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszyła. Chcąc uniknąć kontroli drogowej kierująca próbowała też potrącić funkcjonariuszy, zmuszając ich do odskoczenia na bok. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierującą oplem. Po kilkuset metrach pościg ten zakończył się na ul. Brzegi. Tam kobieta porzuciła swoje auto i zaczęła uciekać pieszo. Jeden z funkcjonariuszy rozpoczął przeszukanie terenu jadąc radiowozem , drugi z policjantów kontynuował pościg pieszo i podczas niego  wykorzystał broń służbową celem zaalarmowania i wezwania pomocy. Po chwili 21-letnia gdańszczanka została zatrzymana za jednym z budynków i przy użyciu siły fizycznej doprowadzona do radiowozu.

 Po zatrzymaniu  policjanci  sprawdzili stan trzeźwości i tożsamość kobiety. Jak się okazało, 21-latka z Gdańska która kierowała oplem tigra, miała w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu a jej samochód został odholowany na parking strzeżony. Cały czas trwają intensywne czynności w tej sprawie, policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

 Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi do 10 lat pozbawienia wolności,   za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności  i utratą uprawnień do kierowania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.