Data publikacji: 2018-05-02     Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszy najprawdopodobniej 36-latek, który w dniu 01.05.2018 zbił w jednym z gdańskich kościołów szklaną szkatułę i ukradł z niej kilkaset złotych oraz biżuterię. Zatrzymany 36-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ok. godz. 11.00 policjanci z komisariatu na śródmieściu zatrzymali 36-latka, który w jednym z gdańskich kościołów zbił szklaną szkatułę i ukradł z niej kilkaset złotych oraz biżuterię.

Świadkami tego zdarzenia były osoby przebywające w kościele i jedna z nich ujęła sprawcę i powiadomiła Policję. Policjanci, którzy natychmiast pojechali na miejsce zatrzymali 36-letniego mężczyznę. W trakcie przeprowadzonych oględzin zabezpieczyli ślady linii papilarnych. Całe zajście najprawdopodobniej zarejestrowała kamera monitoringu, której zapis będzie kolejnym dowodem w spawie. Wszystkie przedmioty zostały odzyskane i przekazane właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś usłyszy najprawdopodobniej zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że każdy obywatel ma prawo ująć sprawcę przestępstwa. Ustawodawca nie nakłada takiego obowiązku, a jedynie daje takie prawo. W każdym jednak przypadku należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.