Data publikacji: 2018-04-30     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W najbliższy piątek gdańscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz przypomnienie kierowcom jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci.

Korzystanie z pasów bezpieczeństwa jest podstawowym sposobem na uniknięcie poważnych obrażeń podczas zdarzenia drogowego. Skuteczność działania poduszki powietrznej jest również uzależniona od prawidłowo zapiętych pasów. Jednym z częściej popełnianych wykroczeń jest niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Wzmożony ruch na drogach, związany z majowym wypoczynkiem, nieprzestrzeganie przepisów oraz pośpiech, mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. 

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”. Ich głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci. Na drogach naszego województwa pojawi się większa ilość patroli. Mundurowi sprawdzą czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów oraz czy dzieci przewożone są prawidłowo. Przypominamy, że ludzkie ciało potrafi podczas zdarzenia drogowego ważyć kilka ton. Pasy są jedynym sposobem na utrzymanie ciała na miejscu i uniknięcie poważnych obrażeń także u pasażerów. Dziecko przygniecione taką masą nie ma praktycznie szans na przeżycie.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.