Data publikacji: 2018-04-30     Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku

Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 33-latka, który znieważył, groził i naruszył ich nietykalność cielesną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec minionego tygodnia, policjanci z komendy miejskiej odebrali zgłoszenie o agresywnym, pijanym mężczyźnie, który wzbudzał poczucie zagrożenia wśród przechodniów. Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 16.00 przy jednym ze sklepów spożywczych w dzielnicy Przymorze. Na miejsce natychmiast pojechał najbliższy patrol. Mężczyzna na widok policjantów stał się jeszcze bardziej pobudzony, nie chciał podać swoich danych, był agresywny i wulgarny. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego siły fizycznej.

Policjanci zatrzymali agresywnego 33-latka, który dalej im groził, wyzywał używając wulgarnych słów, pluł w ich kierunku i odgrażał się, że się okaleczy. Z uwagi na te okoliczności i zachowanie 33-latka funkcjonariusze zastosowali wobec mężczyzny specjalny kask chroniący jego głowę. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Już następnego dnia usłyszał zarzuty znieważenia, naruszenie nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych wobec interweniujących funkcjonariuszy.

Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolność. Należy pamiętać, że policjant jest funkcjonariuszem publicznym, który posiada ochronę prawną umożliwiającą mu rzetelne i skuteczne wykonywanie obowiązków służbowych, do których należą m. in. dbanie o bezpieczeństwo osób.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.