Data publikacji: 2018-04-27     Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku

Dzięki kryminalnym z Przymorza odpowiedzialności karnej nie uniknie 18-letni mieszkaniec Gdańska, który zniszczył zaparkowany pod blokiem samochód.  Pokrzywdzony oszacował starty na ponad 4 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za to przestępstwo grozi do kara 5 lat pozbawienia wolności.

 W sobotę (21 kwietnia) policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o zniszczeniu samochodu.  Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny samochodu, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, które w konsekwencji pomogły im w zidentyfikowaniu sprawcy tego przestępstwa.

 Sprawą zniszczonego samochodu natychmiast zajęli się kryminalni z Przymorza, którzy po zweryfikowaniu zdobytych informacji wczoraj zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta 18-letniego  mężczyznę. Sprawca zniszczenia samochodu bez konkretnego powodu kopał w samochód i wgniótł elementy karoserii. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 4 tys. zł.

 Zatrzymany usłyszał zarzut zniszczenia samochodu. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.