Data publikacji: 2018-04-27     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Gdańscy policjanci ruchu drogowego już po raz kolejny zorganizowali turniej wiedzy o  bezpieczeństwie ruchu drogowego. Wczoraj w rywalizacji o pierwsze miejsce w tych zawodach stanęło 9 drużyn reprezentujących gdańskie podstawówki i gimnazja. Funkcjonariusze z ruchu drogowego , pracownicy PORD-u oraz ratownicy medyczni sprawdzili wiedzę i umiejętności dzieci i młodzieży z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które będą reprezentować Gdańsk w wojewódzkim finale tego turnieju.

 Wczoraj  w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku odbył się zorganizowany przez gdańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego miejski finał turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs jak co roku cieszył się bardzo dużą popularnością. W gdańskich eliminacjach rywalizowało ze sobą 20 szkół, spośród których najlepsza 9-tka we wczorajszym finale walczyła o pierwsze miejsca.

 Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód, umiejętna i prawidłowa jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.

 Pierwsze dwa miejsca w kategorii gdańskich szkół podstawowych zajęły szkoły podstawowe nr 8 i 38. Natomiast w kategorii gdańskich szkół gimnazjalnych pierwsze dwa miejsca zajęły gimnazja nr   31 i Szkoła Podstawowa nr 72 z klasami gimnazjalnymi. Najlepsze drużyny 11 maja br. wezmą udział w wojewódzkim finale Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Zwycięzcy miejskich eliminacji finały otrzymali medale a także puchary. Spośród uczestników wszystkich szkół wyłoniono najlepszych zawodników, których wyróżniono nagrodami rzeczowymi, w tym rowerami górskimi:

 Najlepsi zawodnicy eliminacji miejskich w kategorii szkoły podstawowe:

    I. Szymon Suliga – Szkoła Podstawowa nr 8

    II. Zygmunt Baranowski - Szkoła Podstawowa nr 76

    III.Fabian Nader – Szkoła Podstawowa nr 8

 Najlepsi zawodnicy eliminacji miejskich w kategorii gimnazja:

    I. Wiktor Kaleta – Gimnazjum nr 31

    II. Mikołaj Kwasigroch– Gimnazjum nr 31

    III. Dawid Gdaniec – Szkoła Podstawowa nr 72 z klasami gimnazjalnymi

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy wysokich miejsc w finale wojewódzkim.

 Dziękujemy również Urzędowi Miejskiemu w Gdańsk, Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego oraz ratownikom medycznym ze Stowarzyszenia Grupy Medycznej „Alfa” za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu turnieju BRD.

 
 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.