Data publikacji: 2018-04-26     Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku

Komendant Komisariatu I Policji w Gdańsku nadkom. Celina Bemowska oraz dzielnicowy asp. Grzegorz Jaworowski nagrodzili laureatów konkursu ogłoszonego w przedszkolu nr. 83 w Gdańsku. Mali słuchacze w trakcie kilku spotkań zorganizowanych przez dzielnicowego uczyli się bezpieczeństwa, a następnie zdobytą wiedzę przedstawili w swoich pracach.

Dzielnicowy z komisariatu na Oruni podczas kilku spotkań z wychowankami przedszkola nr. 83 w Gdańsku w ramach programu ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’ rozmawiał z przedszkolakami. W trakcie spotkań z grupą blisko 150 przedszkolaków funkcjonariusz opowiadał o pracy policjantów, sprzęcie jakiego używają i co najważniejsze o bezpieczeństwie. Aby utrwalić wiedzę maluchów i zachęcić ich do twórczej pracy dzielnicowy na koniec cyklu spotkań ogłosił konkurs plastyczny. Przedszkolaki miały namalować, narysować to co najbardziej zapamiętały z zajęć z dzielnicowym o bezpieczeństwie.

Wczoraj komendant komisariatu na Oruni nadkom. Celina Bemowska oraz dzielnicowy asp. Grzegorz Jaworowski uroczyście wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu. Gadżety z logo gdańskiej komendy i dyplomy za trzy pierwsze miejsca trafiły do zwycięzców. Funkcjonariusze podziękowali również wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu. Wychowankowie przedszkola z wszystkich siedmiu grup otrzymali słodkie upominki. Przedszkolaki miło zaskoczyły policjantów przygotowanym występem artystycznym.

Gdańscy policjanci, w tym dzielnicowi cyklicznie odwiedzają przedszkola i w trakcie takich spotkań omawiają zasady bezpieczeństwa. Szczególną uwagę przykładają do tematów takich jak,, co zrobię gdy się zgubię, dziecko samo w domu, odblaski na tornistrze, nie w szufladzie’’ Takie spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem maluchów.

 
 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.