Data publikacji: 2018-04-26     Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku

Wczoraj zarzut pobicia i narażenia na utratę życia i zdrowia usłyszało dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy bez powodu na jednej z gdańskich ulic pobili mieszkańców miasta. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego sprawcy zostali zatrzymani kilka minut po zdarzeniu. Za pobicie i narażenie na utratę życia i zdrowia może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował zatrzymanych mężczyzn na najbliższe miesiące.

21 kwietnia br. około godz. 23.40 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Piastowskiej doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Na miejsce skierowano najbliższy patrol policjantów.

Mundurowi ustalali przebieg tego zdarzenia i w trakcie rozmów ze świadkami ustalili, że mężczyźni zostali pobici przez nieznane osoby, które zaatakowały ich bez powodu na ulicy. Jeden z pokrzywdzonych został zraniony ostrym narzędziem w wyniku czego sprawca odciął mu część ucha , ponadto jeden z napastników poprzez uderzenie pokrzywdzonego w plecy wypchnął go na jezdnię wprost pod nadjeżdżające samochody. Sprawcy po tym jak usłyszeli, że na miejsce zostali wezwani policjanci, uciekli z miejsca zdarzenia.

Mundurowi po uzyskaniu rysopisów napastników zaczęli szukać sprawców, których zatrzymali kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia. Mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Wczoraj bracia w wieku 22 i 24-lat, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszeli zarzut pobicia oraz narażenia na utratę życia i zdrowia mieszkańców Gdańska. Za te przestępstwa może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Sąd po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym zastosował wobec nich tymczasowy areszt na najbliższe miesiące.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.