Data publikacji: 2018-04-26     Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku

Policjanci z Oruni zatrzymali 21-letnia obywatelkę Litwy, która próbowała zapłacić fałszywym banknotem o nominale 100 euro. Kobieta została zatrzymana, sąd aresztował ja na najbliższe kilka miesięcy. Wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek funkcjonariusze z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o próbie płatności fałszywym banknotem o nominale 100 euro. Zdarzenie miało miejsce w jednej z sieci sklepów spożywczych w Gdańsku. Policjanci natychmiast pojechali pod podany adres i zatrzymali tam młodą kobietę.

Policjanci zabezpieczyli fałszywy banknot , przeprowadzili na miejscu oględziny i przesłuchali świadków. 21-letnia obywatelka Litwy spędziła noc w policyjnym areszcie. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec kobiety trzy miesięczny areszt.

Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą, sprawdzają czy zatrzymana kobieta może mieć związek z innymi tego typu zgłoszeniami na terenie całego kraju.

Wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.