Data publikacji: 2018-04-25     Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej pobił swoja konkubinę. Kobieta broniąc się chwyciła za nóż. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut, grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd zdecydował , że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Policjanci z Przymorza bezpośrednio po odebranym zgłoszeniu o awanturze w mieszkaniu natychmiast pojechali pod ten adres. Na miejscu okazało się, że 29-letni mieszkaniec Gdańska pobił swoją 21-letnią konkubinę, mężczyzna szarpał kobietę uderzał w głowę, znieważał, ciągnął po podłodze.

Funkcjonariusze którzy przyjechali na miejsce bezpośrednio po interwencji zatrzymali sprawcę przemocy i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Wczoraj popołudniu decyzją sądu sprawca pobicia trafił do aresztu i tam pozostanie przez najbliższe trzy miesiące.

Policjanci przeprowadzili w mieszkaniu oględziny, zabezpieczyli ślady i rozmawiali z potencjalnymi świadkami. Dalej pracują nad sprawą i cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany 29-latek odpowie przed sądem za uszkodzenie ciała i znęcanie się nad swoja partnerką.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.