Data publikacji: 2018-04-16     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Policjanci z Gdańska w sobotę przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne "Bicykl", których celem była poprawa bezpieczeństwa rowerzystów. Mundurowi przypominali amatorom jednośladów o obowiązujących ich zasadach i przepisach.


Sezon rowerowy trwa – w ramach troski o bezpieczeństwo kierujących jednośladami policjanci z Gdańska przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne„Bicykl”. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – rowerzysta, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.
W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 44 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi, 8 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów oraz 8 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Podczas działań gdańscy policjanci ukarali mandatami  6 rowerzystów za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej lub za jazdę rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych. Dwóch cyklistów zostało pouczonych. Mandatami ukaranych zostało  również 35 kierujących, w tym 1 za nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście.  Podczas działań policjanci drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego 5 cyklistów , którzy wsiedli na jednoślad będąc pod wpływem alkoholu.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.