Data publikacji: 2018-04-16     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego aż dwadzieścia cztery osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 1,8 promila. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwadzieścia cztery osoby, które kierowały samochodem lub rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 1,8 promila. Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend w ręce policjantów trafiło 11 kierowców, którzy mając w wydychanym powietrzu od ponad 0,2 do 1 promila wsiedli za kółko swoich pojazdów. Wśród nich był 59-latek ze Starogardu Gdańskiego, który będąc pod wpływem 0,7 promila alkoholu, kierował samochodem marki ford. Funkcjonariusze zatrzymali go, kiedy jechał ulicą Słowackiego. Dokładna kontrola wykazała, że mężczyzna poza tym że był nietrzeźwy to ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go jeszcze do stycznia 2019 roku.

Funkcjonariusze drogówki ujawnili też 13 cyklistów, którzy będąc pod wpływem alkoholu kierowali rowerem. Niechlubnym rekordzistą okazał się tu być 61-latek z Gdańska, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy w sobotę popołudniu. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na ul. Marynarki Polskiej, kiedy jechał rowerem mając w wydychanym, powietrzu 1,8 promila alkoholu. Złamanie zakazu sądowego to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do trzech lat. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.