Data publikacji: 2018-04-13     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 27-latkowi z powiatu kartuskiego, którego policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna nie ma żadnych uprawnień do kierowania i że posługuje się fałszywym prawem jazdy.

Wczoraj o godz. 15:50 na ulicy Nowe Ogrody policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił fakt, że kierujący samochodem nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie kontroli 27-letni kierowca okazał funkcjonariuszom międzynarodowe prawo jazdy. Dokument ten wzbudził podejrzenia policjantów co do jego autentyczności. Między innymi na dokumencie nie było nazwy organu wydającego, znaków oraz hologramów.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa posługiwania się fałszywym prawem jazdy 27-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Podczas bliższych oględzin stwierdzono, że dokument jest podrobiony. Kierowca audi trafił do policyjnego aresztu, a dokument zabezpieczono do dalszych badań. 27-latkowi z powiatu kartuskiego, za posłużenie się fałszywym prawem jazdy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.