Data publikacji: 2018-04-13     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W najbliższych dniach policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej w Gdańsku przeprowadzą działania, których celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominać będą, jak ważne jest być widocznym na drodze. Szczególną uwagę zwrócą też na zagrożenia z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, jazdy bez zapiętych pasów i nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Już jutro (14.04.2018 r.) policjanci z Gdańska włączą się do działań "BICYKL". Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz uświadamianie wszystkich użytkowników dróg, że oni także są uczestnikami ruchu drogowego. Podczas działań policjanci zwrócą szczególną uwagę m.in. na właściwe relacje kierujący – pieszy – rowerzysta oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Sprawdzać będą też obowiązkowe wyposażenie rowerów i trzeźwość rowerzystów.


W poniedziałek (16.04.2018 r.) funkcjonariusze ruchu drogowego z Gdańska włączą się do działań „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI – TISPOL”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”. Przypominamy, że zgodnie z przepisami trzeba jeździć cały czas, a nie tylko do momentu minięcia radiowozu policyjnego. Podczas poniedziałkowej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podobnie jak policjanci drogówki z całego województwa pomorskiego, sprawdzać będą z jaką prędkością poruszają się kierowcy na dłuższych odcinkach drogi w naszym województwie. Na kilkukilometrowych odcinkach drogi można będzie spotkać kilka patroli funkcjonariuszy, którzy mierzyć będą prędkości pojazdów. Sprawdzana będzie też trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.