Data publikacji: 2018-04-12     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Policjanci informują, że w związku z odbywającym się w dniu 15 kwietnia br. w godz. 09:00-15.00 biegiem ulicznym „4 Gdańsk Maraton”, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa uczestników imprezy, mieszkańców Gdańska, a także widzów obserwujących to wydarzenie.

W najbliższą niedzielę na ulicach Gdańska odbędzie się „4 Gdańsk Maraton”. O godz. 9.00 zaplanowano start biegu maratońskiego. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym i czasowym zamykaniem poszczególnych ulic.

Ruch podłużny na trasie całego biegu będzie zamknięty, z wyjątkiem ciągu Al. Zwycięstwa i Al. Grunwaldzkiej, gdzie dla biegaczy zostanie wyznaczony jeden pas ruchu. Funkcjonariusze będą starali się również dopuszczać ruch poprzeczny wzdłuż trasy. W tym dniu w godzinach 4.00 – 17.00 całkowicie z ruchu zostaną wyłączone ulice: Żaglowa i Pokoleń Lechii Gdańsk. Wraz z przemieszczaniem się uczestników maratonu, policjanci będą zamykać i otwierać poszczególne ulice.

Trasa maratonu: Żaglowa (START - bieg wewnątrz stadionu Energa Gdańsk ) , Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Budynek ECS (bieg wewnątrz budynku), Doki, Łagiewniki, Heweliusza, Rajska, Podmłyńska, Pańska, Węglarska, Kołodziejska, Tkacka, Długa, Długi Targ, Ogarna, Bogusławskiego, Targ Węglowy, Targ Drzewny, Kowalska, Korzenna, Karmelicka, Rajska, Błędnik, Zwycięstwa, Grunwaldzka, Droga Zielona, Plac Dwóch Miast, Gospody, Chłopska, Rzeczypospolitej, Rzeczypospolitej, Chłopska, Pomorska, Park Reagana, Piastowska, Jantarowa, ciąg pieszy będący przedłużeniem Jana Pawła II, Czarny Dwór, Nowa Uczniowska, Marynarki Polskiej, Żaglowa, Pokoleń Lechii Gdańsk, teren hali Amber Expo (META).

W ramach “4 Gdańsk Maraton” w dniu 14.04.2017r. ( sobota ) w godzinach 10:00 – 11:30 odbędzie się Bieg na 5 km. W związku z planowanym biegiem należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym na trasie ul. Żaglowa/ Pokoleń Lechii Gdańsk/ Uczniowska oraz Marynarki Polskiej.

Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości omijali te rejony Gdańska. Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na drodze. Postarają się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla kierowców.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.