Data publikacji: 2018-04-12     Jednostka: Wydział Prewencji KMP Gdańsk

Policjanci z gdańskiej komendy odwiedzili przedszkolaków na Osowej. Podczas spotkania opowiadali o swojej pracy, uczyli małych słuchaczy jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych, pod jaki numer telefonu dzwonić o pomoc.

 Wczoraj o godz. 10:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zajmujący się na co dzień profilaktyką odwiedzili wychowanków przedszkola nr. 87 na Osowej. Funkcjonariusze opowiadali dzieciom o swojej pracy, co wywołało wśród nich ogromne zainteresowanie.

W trakcie spotkania z prawie 150 osobową grupą przedszkolaków funkcjonariusze nauczyli małych słuchaczy co mają zrobić gdy się zgubią i jak się zachować przy kontakcie z osobami obcymi.Jednym z tematów pogadanki były również zasady ruchu drogowego.Po części teoretycznej był czas na wspólne zabawy i konkurs wiedzy. Mali słuchacze na koniec spotkania przekazali policjantom własnoręcznie wykonane plakaty i zaprosili ich na kolejne takie spotkanie. Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Gdańska prowadzą cykliczne spotkania profilaktyczne m.in. w przedszkolach i wśród najmłodszych klas szkół podstawowych.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.