Data publikacji: 2018-04-11     Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku

Policjanci dzięki szybkiej reakcji i właściwemu działaniu uratowali 22-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, udzielili jej pomocy przedmedycznej, nakłonili do wypicia dużej ilości wody co spowodowało opróżnienie żołądka. Policjanci ustalają co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez 22-latkę.

Na początku tygodnia dzielnicowi z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie dotyczące zażycia dużej ilości silnych leków przez młodą kobietę. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań na gdańskim Ujeścisku. Policjanci natychmiast pojechali pod podany adres, a tam gdy nikt im nie otwierał drzwi, sami postanowili wejść do mieszkania. Była to słuszna decyzja, ponieważ w mieszkaniu zastali młodą bardzo już osłabioną kobietę, z którą był utrudniony kontakt werbalny. Policjanci zanim wezwali pogotowie ratunkowe ustalili, że kobieta przedawkowała silne leki.

Dzielnicowi przed przyjazdem ratowników medycznych nakłonili kobietę do wypicia dużej ilości płynów, co spowodowało opróżnienie żołądka z niebezpiecznej treści. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że zażycie tak dużej ilości leku było realnym zagrożeniem dla jej życia.

Policjanci w trakcie interwencji zabezpieczyli również list, z którego wynikało że kobieta żegna się z bliskimi. Funkcjonariusze teraz sprawdzą dokładnie co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez 22-latkę.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.