Data publikacji: 2018-04-11     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 76 i w Pałacu Młodzieży odbyły się międzyszkolne eliminacje do turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się m.in. z pytań z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz sytuacji w ruchu drogowym. Sześć najlepszych drużyn ze szkół podstawowych i cztery drużyny z gimnazjum zakwalifikowały się do eliminacji miejskich tego turnieju.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 76 i w gdańskim Pałacu Młodzieży odbyły się międzyszkolne eliminacje do turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, nad których prawidłowym przebiegiem czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Celem turnieju jest propagowanie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W eliminacjach udział wzięło 17 drużyn z gdańskich szkół podstawowych i 3 drużyny gimnazjalne. Wszyscy zawodnicy mieli za zadanie rozwiązać testy sprawdzające z przepisów ruchu drogowego. Po zsumowaniu punktów uzyskanych w testach przez drużyny, klasyfikacja końcowa eliminacji przedstawiła się następująco: W kategorii szkół podstawowych :

1 . Szkoła Podstawowa nr 38 w Gdańsku – 120 punkty

2. Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku – 114 punkty

3. Szkoła Podstawowa nr 12 w Gdańsku – 112 punkty

4. Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku – 112 punktów

5. Szkoła Podstawowa nr 46 w Gdańsku – 112 punktów

6. Szkoła Podstawowa nr 76 w Gdańsku – 110 punkty

W kategorii gimnazjów :

1. Gimnazjum nr. 31 – 83 punkty

2. Szkoła Podstawowa nr. 72 z oddziałami gimnazjalnymi – 82 punkty

3.Gimnazjum nr. 49 – 61 punktów

 

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr. 76 w Gdańsku oraz Pałacu Młodzieży w Gdańsku za pomoc w organizacji Turnieju. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy powodzenia w finale miejskim Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, który odbędzie się już 26 kwietnia 2018r. o godz. 10:00 w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego !!!!

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.