Data publikacji: 2018-04-09     Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku

Policjanci z komisariatu na Przymorzu po uzyskaniu informacji o pobiciu kobiety, zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który  dzisiaj usłyszy zarzut uszkodzenia ciała, a policjanci doprowadzą go do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec niego policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się oraz kontaktowania się z pokrzywdzoną . Za to przestępstwo może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Przymorzu 7 kwietnia otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na doszło do awantury i przemocy fizycznej wobec zgłaszającej. Kobieta poinformowała policjantów o tym, że w trakcie sprzeczki jej partner był wobec niej agresywny, uderzył ją w twarz i wykręcał jej ręce. Mężczyzna uciekł przed przyjazdem policjantów.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu interwencji ustalili okoliczności zdarzenia, poinformowali pokrzywdzoną o przysługujących jej prawach oraz formach pomocy dostępnych na terenie miasta dla osób wobec których stosowano przemoc. Pokrzywdzonej została zapewniona opieka medyczna.

36-letni mieszkaniec Gdańska na drugi dzień został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Mężczyzna usłyszy zarzut uszkodzenia ciała (art.157§ 2 Kodeksu Karnego), za to przestępstwo może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj 36-latek zostanie doprowadzony przez policjantów do prokuratora, śledczy będą wnioskowali dla zatrzymanego o dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.