Data publikacji: 2018-04-09     Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku

Wczoraj wieczorem dzielnicowi z komisariatu na Osowej interweniowali w jednym z gdańskich mieszkań. W trakcie interwencji zatrzymali kobietę w wieku 33 lat oraz jej o dwa lata starszego konkubenta, którzy sprawowali opiekę nad 11-letna córką, oboje mieli blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przewiezione do pogotowia opiekuńczego, a pijani rodzice spędzili noc w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę ok. godziny 20:45 dzielnicowi z Osowej otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Natychmiast pojechali na miejsce, a tam zgłaszający poinformował ich, że między nim, a jego konkubiną doszło do kłótni. Mężczyzna i jego partnerka byli pijani, a w mieszkaniu panował bałagan. W mieszkaniu było również 11-letnie dziecko. Dla funkcjonariuszy było jasne, że pijani opiekunowie nie są w stanie należycie sprawować opieki na córką, a tym samym zapewnić jej bezpieczeństwa.

Kobieta i mężczyzna, których poddano badaniu trzeźwości mieli 2,5 oraz 3 promile alkoholu w organizmie. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Dziewczynka została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym, tam została przekazana pod opiekę pracowników placówki. Funkcjonariusze teraz wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia, oraz czy w przeszłości nie dochodziło w rodzinie do podobnych sytuacji. Policjanci sprawdzą również czy pijani opiekunowie narazili małoletnią na niebezpieczeństwo utarty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. O zdarzeniu również zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.