Data publikacji: 2018-04-05     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Policjanci z gdańskiej drogówki już jutro na ulicach miasta przeprowadzą działania pod nazwą  „TAXI”. Policjanci kontrolować będą kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.

Policjanci drogówki w trakcie swojej służby koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Codziennie przeprowadzają kontrole drogowe, w trakcie których sprawdzają trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i dokumenty. Funkcjonariusze obsługują też zdarzenia drogowe oraz zabezpieczają imprezy masowe. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego nie tylko przez kierowców, ale wszystkich użytkowników ruchu.

Już jutro (6 kwietnia) policjanci przeprowadzą na ulicach Gdańska działania „TAXI”. Akcja skierowana jest do kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób. Kontrolowana będzie trzeźwość, wymagane dokumenty i zezwolenia, a także obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie taksówki. Wszystko po to, aby podróżni, wybierający ten środek transportu czuli się pewnie i bezpiecznie.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.