Data publikacji: 2018-04-05     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wczoraj wieczorem policjanci ruchu drogowego zatrzymali 16-latka z Gdańska, który kierując motocyklem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym pościgiem. Poza tym, że motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania, to poruszał się jednośladem nie dopuszczonym do ruchu i niezarejestrowanym. Młody gdańszczanin za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wczoraj po godz. 19:00 na w rejonie skrzyżowania ulic Nowatorów i Budowlanych gdańscy policjanci  ruchu drogowego zauważyli motocykl bez tablicy rejestracyjnej. W związku z tym postanowili zatrzymać kierującego do kontroli.

Funkcjonariusze dali motocykliście sygnał do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten widząc radiowóz przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, kierujący nie reagował na dawane przez policjantów sygnały. Po około dwóch kilometrach funkcjonariusze zajechali motocykliście drogę i zatrzymali młodego kierowcę.  Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że motocyklem nie dopuszczonym do ruchu, bez tablicy rejestracyjnej kierował 16-latek z Gdańska.

Nieletni został przekazany rodzicom pod opiekę a motocykl , którym się poruszał został odholowany na parking strzeżony. W rozmowie z policjantami 16-latek tłumaczył  że nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami bo bał się konsekwencji związanych z brakiem uprawień do kierowania.

Nieletni gdańszczanin za swoje zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.