Data publikacji: 2018-04-04     Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku

Dzięki kryminalnym z Osowej odpowiedzialności karnej nie unikną 16 i 17-latek, którzy uszkodzili trzy samochody. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, 16-latek został umieszczony w ośrodku wychowawczym.

W niedzielę 18 marca policjanci z Osowej odebrali zgłoszenie o tym, że przy ul. Jaśminowy Stok nieznani wówczas sprawcy zniszczyli trzy zaparowane tam samochody. Właściciele oszacowali wielkość strat na 22 tys. zł.

Od razu po przyjęciu zgłoszenia na miejsce przyjechali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, oraz technik kryminalistyki, którzy podczas oględzin zniszczonych samochodów zabezpieczyli wiele śladów, które pomogły policjantom kryminalnym w wytypowaniu, a w konsekwencji zatrzymaniu sprawców tego przestępstwa.

Do zatrzymania wandali doszło wczoraj o godzinie 6 rano. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych w wieku 16 i 17 lat, którzy zostali przesłuchani i postawiono im zarzuty zniszczenia samochodów. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa nie potrafili wytłumaczyć dlaczego skakali po dachach i maskach pojazdów.

17-latek usłyszał zarzuty. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sadem rodzinnym, ponadto 16-latek zgodnie z decyzją sądu został przewieziony przez policjantów do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.