Data publikacji: 2018-03-29     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 39-latkowi z Gdańska, którego policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna nie ma żadnych uprawnień do kierowania i że posługuje się fałszywym prawem jazdy.

Wczoraj o godz. 09:45 na ulicy Milskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił stan techniczny pojazdu i fakt, że auto miało przyciemnione szyby boczne przednie. Podczas kontroli 39-letni kierowca okazał funkcjonariuszom brytyjskie prawo jazdy. Dokument ten wzbudził podejrzenia policjantów co do jego autentyczności.

Między innymi w numerze prawa jazdy było za mało symboli, nie zgadzał się także ich układ. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa posługiwania się fałszywym prawem jazdy 39-latek z Gdańska został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu . Podczas bliższych oględzin stwierdzono, że dokument jest podrobiony.

Kierowca audi trafił do policyjnego aresztu, a dokument zabezpieczono do dalszych badań. 39-latkowi z Gdańska, ze posłużenie się fałszywym prawem jazdy grozi kara wolności do 5 lat.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.