Data publikacji: 2018-03-28     Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku

Policjanci z Gdańska, po raz kolejny w tym tygodniu zapobiegli tragedii. Informacja o zaginionej 19-latce funkcjonariusze otrzymali około godziny 15.00. Dzięki szybkiej interwencji, zaangażowaniu policjantów z wszystkich pionów oraz dobremu koordynowaniu działań przez oficera dyżurnego, kobieta została odnaleziona w miejskim parku. Policjanci udzielili jej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce ratowników medycznych, którzy otoczyli kobietę specjalistyczną opieką.

Wczoraj około godziny 15.00, policjanci z Nowego Portu zostali zaalarmowani przez mieszkańca Gdańsk o tym, że jego partnerka wyszła z miejsca zamieszkania z zamiarem odebrania sobie życia. Dziewczyna miała kierować się w rejon pasa nadmorskiego i falochronu. 

Oficer dyżurny w związku z zagrożeniem życia i zdrowia rozpoczął akcję poszukiwawczą zaginionej nastolatki. W poszukiwania kobiety zaangażowani zostali funkcjonariusze wszystkich pionów, którzy dokładnie przeczesywali pas nadmorski, plaże, wydmy, molo, falochron oraz park. Na miejsce poszukiwań przyjechał pluton alarmowy policjantów z komendy wojewódzkiej, który wspierał policjantów z komisariatu w poszukiwaniach młodej kobiety.

Około godziny 16.30 policjanci podczas sprawdzania parku zauważyli leżącą na ziemi młodą kobietę. Była to poszukiwana przez nich 19-latka, kobieta była przytomna, ale nie było z nią kontaktu werbalnego, miała rany na nadgarstkach i nogach. Funkcjonariusze od razu zaczęli udzielać jej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie. Ratownicy otoczyli kobietę specjalistyczną opieką i odwieźli ją do szpitala. 

Kolejny raz w tym tygodniu policjanci dzięki sprawnemu działaniu uratowali kolejne życie.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.