Data publikacji: 2018-03-27     Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzięli udział w dniach otwartych szkoły, które odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku. Podczas spotkania osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji otrzymały wszelkie informacje na temat koniecznych do spełnienia warunków oraz na temat postępowania kwalifikacyjnego do pracy w Policji. Chętni mogli zapoznać się również ze specyfiką służby w poszczególnych pionach.

Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku policjanci z wydziału prewencji uczestniczyli w otwartych dniach szkoły podczas których policjanci zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi gdańskiej Policji. Pośród innych pracodawców, takich jak wojsko, służba więzienna , służba celna oraz straż miejska swoje stoisko informacyjne przygotowali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Policjanci odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby. Zainteresowani służbą w Policji otrzymali informacje dotyczące wymagań, jakie należy spełnić oraz zostali poinformowani o procedurze kwalifikacyjnej, aby móc podjąć służbę w szeregach największej formacji mundurowej w kraju.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.