Data publikacji: 2018-03-26     Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku

W miniony weekend policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali 35-latka, który m.in. na budynkach przy ul. Grunwaldzkiej wykonał graffiti malując sprejem tzw Tag. Zniszczenia na tą chwilę zostały wycenione na 1,5 tys. zł. Jeszcze tego samego dnia sprawca usłyszał zarzut, do którego przyznał się. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta. Gdańszczanin podejrzany jest o zniszczenie kilku elewacji budynków mieszczących się przy ul. Grunwaldzkiej. 35-latek na ściany budynków oraz witryny sklepów naniósł sprejem tzw. tagi czym spowodował straty niemniejsze niż 1,5 tysiąca złotych.

Zaraz po zatrzymaniu funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, w jego mieszkaniu policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli kilkanaście sztuk sprejów.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili również, że mężczyzna może mieć związek z uszkodzeniami innych elewacji na terenie miasta.

Funkcjonariusze docierać będą teraz do właścicieli i administratorów miejsc, gdzie doszło do uszkodzeń. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.