Data publikacji: 2018-03-26     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego dziesięć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Dwóch z nich mając w wydychanym powietrzu alkohol spowodowało kolizje drogowe. Kolejny z kierowców , który próbował uciekać policjantom, teraz odpowie za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli. Funkcjonariusze zatrzymali też 6 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend, w ręce policjantów wpadło 6 kierowców, którzy mając w wydychanym powietrzu od ponad 0,2 do 1,7 promili wsiedli za kółko swoich pojazdów. Wśród nich był 39-letni kierowca mazdy, który w piątek po południu na ul. Podwale Przedmiejskie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w volkswagena, a ten pchnięty najechał na tył toyoty. Policjanci wykonujący czynności na miejscu kolizji w rozmowie ze sprawcą zdarzenia wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 39-letniego mieszkańca Gdańska i okazało się, że był on pod wpływem 1,5 promila.

Kilka godzin później policjanci obsługiwali kolizję na ul. Toruńskiej. Jak się okazało 27-letni kierowca forda nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w drzewo.

Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna siedzący za kierownicą był pod wpływem 1,7 promila, a w dodatku ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia który obowiązuje go do 2020 roku a także ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. Okopowej policjanci ruchu drogowego postanowili zatrzymać kierowcę renault clio do kontroli a ten na widok policjantów zaczął uciekać .Policjanci drogówki ruszyli za mężczyzną w pościg, dając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po chwili kierowca renault zatrzymał samochód przy ul. wały jagiellońskie i dalej uciekał pieszo. Funkcjonariusze drogówki chwilę później po po pieszym pościgu zatrzymali 19-latka z Gdańska na ul. Targ Węglowy. Okazało się że młody gdańszczanin uciekał, bo nie miał żadnych uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu II Policji w Gdańsku.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli sześciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy ci kierujący stracą teraz prawa jazdy na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za naruszenie zakazu sądowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie samochodu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.