Data publikacji: 2018-02-12     Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku

„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona Policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali. Dzielnicowi z gdańska odwiedzili szkoły, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt.

"Dzielnicowy bliżej nas" - to projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej. 

Kampania polega między innymi na ekspozycji plakatów informacyjnych oraz ulotek na terenie Gdańska. Zgodnie z założeniami projektu dzielnicowy jest osobą pierwszego kontaktu z obywatelem, rzecznikiem Policji wobec mieszkańców, powinien więc cieszyć się dużym autorytetem, kształtować procesy komunikowania się z mieszkańcami, wykazywać inicjatywę w pracy na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. 

Policjanci podczas codziennej służby, podczas spotkań w szkołach w swoich rejonach, przekazali plakaty na których umieszczone są informacje ułatwiające nawiązanie z nimi kontaktu. Plakaty zawieszano w widocznych i ogólnodostępnych miejscach w szkołach, aby każdy mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym. 

Każdy dzielnicowy ma telefon służbowy, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego znajdziemy także w aplikacji mobilnej "Moja Komenda". Na plakatach znajdują się kontakty do dzielnicowych z danego rejonu. Plakaty zawierają również informację na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Aplikacji Moja Komenda. Są to aplikacje, które mają ułatwić kontakt mieszkańców z Policją.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.