Data publikacji: 2018-02-12     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Na zaproszenie Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziećmi przebywającymi na zimowisku w Bibliotece Społecznej na Stogach. Podczas prelekcji funkcjonariusze rozmawiała z dziećmi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci w trakcie trwających ferii zimowych. Podczas spotkania odbył się pokaz sprzętu policyjnego a także zajęcia praktyczne w terenie podczas których dzieci powtórzyły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. 

W piątek na zaproszenie Biblioteki Społecznej Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” przy ul. Hożej 14 w Gdańsku policjanci z ruchu drogowego spotkali się z dziećmi przekonywającymi w Bibliotece na półkoloniach zimowych.

W trakcie spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypomnieli o konieczności noszenia różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Poinformowali o niebezpieczeństwach związanych ze zjeżdżaniem na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów i przypominały, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w kuligach i innych zimowych zabawach.

Na koniec spotkania odbył się pokaz sprzętu służbowego policjantów ruchu drogowego a nastąpienie dzieci razem z policjantką ruchu drogowego miały możliwość udział w zajęciach praktycznych, w trakcie których miały możliwość utrwalenia zasad bezpiecznego poruszanie się po drodze.
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.