Data publikacji: 2018-02-09     Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku

Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 24 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu blisko 80 gramów substancji, które zostały przekazane do badań. Biegły z zakresu fizykochemii określił, że część z nich to narkotyki, pozostałe to dopalacze. Mężczyzna usłyszał zarzuty może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku ustalili, że 24-letni gdańszczanin wrócił do przestępczego procederu i może posiadać narkotyki.  Kryminalni w trakcie przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 80 gramów środków odurzających. Mężczyzna miał je schowane m.in. w skrytkach zrobionych w puszkach po napojach. Policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną, telefony komórkowe oraz znalezione substancje i przekazali je do badań laboratoryjnych.

Biegły z zakresu fizyko-chemii, któremu policjanci przekazali środki wstępnie określił, że blisko 20 gramów to narkotyki, a pozostałe substancje to najprawdopodobniej dopalacze. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał  zarzut posiadania środków odurzających za to przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.