Data publikacji: 2018-02-06     Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali na gorącym uczynku 40-letniego mężczyznę z Gdańska, który włamał się do mieszkania. Sprawca wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 40- latka na najbliższe trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet 15 lat więzienia ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Kilka dni temu około godziny 20.30 dyżurny z komisariatu na Przymorzu został zaalarmowany przez mężczyznę, że z mieszkania sąsiada, który wyjechał dochodzą niepokojące odgłosy. Zgłaszający podejrzewał, że w mieszkaniu może być złodziej.

Na miejsce natychmiast skierowano kryminalnych i policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego, którzy zauważyli, że w jednym z mieszkań wyważone są drzwi balkonowe.

W trakcie policyjnej interwencji na miejsce przyjechał właściciel mieszkania, który przekazał policjantom klucze do domu. Policjanci po wejściu do mieszkania obezwładnili i zatrzymali włamywacza, który usiłował ukraść m.in. biżuterię, telewizor, zegarki oraz pieniądze. Pokrzywdzony oszacował starty na blisko 7 tysięcy złotych.

Dzięki czujności sąsiada oraz szybkiej interwencji policjantów 40-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnej celi. Wczoraj włamywacz został odwieziony do aresztu, w którym zgodnie z decyzją sądu spędzi najbliższe trzy miesiące.

Za kradzież z włamaniem mężczyźnie może grozić do 15 lat pozbawienia wolności ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Ta sytuacja jest przykładem na to, że sąsiedzka czujność i troska może zapobiec przestępstwu. Zachowajmy czujność i reagujmy na niecodzienne odgłosy dobiegające zza ściany. Każda niepokojąca sytuacja może być zweryfikowana przez policyjny patrol. Wystarczy niekiedy jeden sygnał do dyżurnego, aby uchronić sąsiada przed włamaniem.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.