Data publikacji: 2018-02-01     Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku

Kryminalni z Oliwy zatrzymali dwóch nieletnich, po tym jak ustalili, że umieścili oni graffiti na budynku uczelni wyższej, malując sprejem napisy na elewacji budynku oraz drzwiach. Praca funkcjonariuszy wykazała też, że młodzi gdańszczanie podobne napisy umieścili na kilku innych obiektach m.in. w parku przy ul. Tysiąclecia powodując straty na łączna kwotę ponad 2 tys. zł.

Dzisiaj policjanci zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 17 i 15 lat, którzy kilka dni temu zniszczyli elewację oraz drzwi budynku jednej z gdańskich uczelni. Policjanci w mieszkaniu 17-latka zabezpieczyli m.in. szablony oraz farby w spreju. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2 tysiące złotych.

Dalsza praca funkcjonariuszy wykazała, że nieletni mają na swoim koncie znacznie więcej takich uszkodzeń mienia. Okazało się bowiem, że 15-latek namalował sprejem napisy na elewacjach innych obiektów, m.in. w parku przy ul. Tysiąclecia w Gdańsku, policjanci ustalają osoby pokrzywdzone oraz wysokość strat.

Za uszkodzenie mienia 15- latek odpowie przed sędzią rodzinnym, 17-latek będzie odpowiadał jako osoba dorosła. Niewykluczone, że rodzice nastolatków będą musieli liczyć się z kosztami naprawienia wyrządzonej szkody.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.