Data publikacji: 2018-02-01     Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku

Policjanci ze Śródmieścia ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do restauracji. Łupem złodziei padł alkohol. Zatrzymane przez policjantów osoby to 30- letnia kobieta oraz 37-letni mężczyzna. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

29 stycznia tego roku funkcjonariusze ze Śródmieścia zostali powiadomieni o tym, że w nocy ktoś włamał się do restauracji. Sprawcy wepchnęli okno tarasowe, weszli do środka i ukradli z wnętrza lokalu wysokoprocentowy alkohol.

Sprawę szybko wyjaśnili policjanci z komisariatu na Śródmieściu. Funkcjonariusze ustalili, że za kradzieżą z włamaniem do restauracji stoi najprawdopodobniej 30 letnia gdańszczanka i 37- letni obywatel Ukrainy. Już następnego dnia policjanci zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu kobietę,a wczoraj wieczorem w ręce policjantów trafił drugi sprawca tego przestępstwa.

Dziś 30- latka i jej 37- letni wspólnik usłyszeli zarzut za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kobiecie w związku z tym, że popełniła przestępstwo w warunkach recydywy może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.