Data publikacji: 2018-01-30     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wczoraj 69-latek kierujący hondą, chcąc uniknąć konsekwencji prawnych m.in. za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości próbował uciec policjantom ruchu drogowego. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że gdańszczanin kierował autem będąc pod wpływem 0,6 promila alkoholu. Teraz mężczyzna usłyszy zarzutu za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Wczoraj rano na ul. Sikorskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdańskiej komendy miejskiej kontrolowali stan trzeźwości kierowców. W pewnym momencie jeden ze sprawdzanych kierujących , widząc że tester wykazał u niego alkohol w wydychanym powietrzu, zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Policjanci drogówki ruszyli za mężczyzną w pościg, dając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po kilkuset metrach udaremnili mu dalszą jazdę. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna siedzący za kierownicą był w stanie nietrzeźwości. Alkomat pokazał, że 69-latek wsiadł on za kierownicę samochodu mając w wydychanym powietrzu ponad 0,6 promila.Gdańszczanin został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu I Policji w Gdańsku.

Za popełnione przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.