Data publikacji: 2018-01-30     Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku

Policjanci z Przymorza zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch gdańszczan, którzy włamali się do kilku piwnic i ukradli m.in. sprzęt muzyczny, elektronarzędzia, części rowerowe oraz inne przedmioty warte blisko 3 tys. zł. Policjanci odzyskali wszystkie rzeczy, które padły łupem włamywaczy. Mężczyźni w wieku 38 i 23 lat usłyszeli zarzuty. Jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie wobec drugiego prokurator zastosował dozór. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

28 stycznia tego roku o godzinie około godziny 5 rano policjanci zostali zaalarmowani przez pracowników ochrony jednego z bloków na gdańskim Przymorzu, o tym że przed chwilą zauważyli jak dwóch nieznanych im mężczyzn weszło do piwnicy. Na interwencję skierowano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy po wejściu do piwnicy zauważyli otwarte drzwi do dwóch piwnic, w jednej z nich zatrzymali 38 letniego mieszkańca Gdańska, który w przygotowany plecak turystyczny próbował spakować ukradziony sprzęt m.in. elektronarzędzia, klucze nasadowe, części do rowerów, sprzęt narciarski. W drugiej piwnicy policjanci zatrzymali kolejnego włamywacza, przy którym policjanci znaleźli m.in. ukradzioną gitarę elektryczną oraz wzmacniacz.  Podczas sprawdzenia innych piwnic, policjanci znaleźli jeszcze jeden uszkodzony zamek w drzwiach trzeciej piwnicy z której złodzieje nie zdążyli ukraść rzeczy z powodu interwencji policjantów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 3 tysiące złotych.

Policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy w wieku 38 i 23 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego wczoraj prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie 38 latka z uwagi na to, że przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do jego wniosku. 23-latek również usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, ale w jego przypadku prokurator zastosował dozór. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.