Data publikacji: 2018-01-29     Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku

Zarzut kradzieży pojazdu oraz pięć zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów usłyszał 36-letni mieszkaniec Gdańska. Dzięki zabezpieczonym śladom na miejscu zdarzenia oraz zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu prokurator zawnioskował do sądu o areszt. W miniony weekend sąd przychylił się do złożonego wniosku i aresztował 36-latka. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu II zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej pracowali nad sprawami włamań do samochodów, do których dochodziło na terenie Śródmieścia. Policjanci przeanalizowali bardzo dokładnie wszystkie sprawy dotyczące tych przestępstw i ustalili, że związek z nimi może mieć 36-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego. Z analizy materiałów wynikało, że mężczyzna w okresie od 27 grudnia do 20 stycznia tego roku włamał się do pięciu samochodów, z których ukradł m.in. akumulatory, radia samochodowe, pompy paliwa.

Do zatrzymania 36-latka doszło podczas kontroli drogowej przy ul. Toruńskiej w Gdańsku typowany przez policjantów do tych przestępstw mężczyzna jechał samochodem marki Seat. W samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli podczas przeszukania między innymi kradzione radia samochodowe, kable zasilające sprzęt muzyczny oraz łamaki, klucze nasadowe, które najprawdopodobniej służyły mężczyźnie do popełniania przestępstw.

Ponadto w trakcie realizacji tej sprawy policjanci przeszukali również posesję zatrzymanego 36-latka, na której ujawnili ukradziony 31 grudnia 2017 roku w Gdańsku samochód marki Audi. Sprawca najprawdopodobniej chciał go rozmontować, a jego części sprzedać.

W minioną sobotę policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży pojazdu i pięć zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów. Prokurator i policjanci zawnioskowali do sądu o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do ich wniosku i aresztował 36-latka na najbliższe trzy miesiące

W związku z tym, że mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego dopuścił się tych przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.