Data publikacji: 2018-01-25     Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali na gorącym uczynku kobietę i mężczyznę, którzy w jednym z bloków rozprowadzali środki odurzające. W tej sprawie zatrzymano też mężczyznę, który kupił od nich narkotyki. Cała trójka odpowie teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do zatrzymania dilerów przez policjantów z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku doszło w momencie przekazania suszu roślinnego młodemu mężczyźnie. 25-latek za posiadanie narkotyków również odpowie przed sądem. Po przeszukaniu mieszkania 37-letniego mężczyzny i 28-letniej kobiety okazało się, że posiadają oni znaczne ilości używek. W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono łącznie ponad 180 gram suszu roślinnego oraz ponad 270 gram białego proszku. Specjaliści potwierdzili, że powyższe substancje to odpowiednio marihuana i amfetamina. Zatrzymani dziś usłyszą zarzut zarówno posiadania oraz rozprowadzania środków odurzających. 

Za popełnienie przestępstwa w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii parze grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast mężczyźnie za posiadanie środków odurzających w nieznacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.