Data publikacji: 2018-01-16     Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku

Dzięki czujności dzielnicowego z II Komisariatu Policji w Gdańsku i jego zdecydowanej interwencji odpowiedzialności nie uniknie 40-letni włamywacz, który usiłował włamać się do trzech samochodów zaparkowanych przy ul. Zimnej. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu. W miniony piątek usłyszał trzy zarzuty, za usiłowanie włamania do samochodów, których dopuścił się w warunkach recydywy może mu grozić nawet do 15 lat pozbawiania wolności.

W ubiegły czwartek około godziny 18.40 dzielnicowy z komisariatu na Śródmieściu podczas obchodu swojego rejonu zauważył samochód, który miał wybita szybę, a w środku siedział mężczyzna, który podejrzanie się zachowywał. Policjant obserwował przez chwilę zachowanie mężczyzny, który wysiadł z samochodu, podszedł do kolejnego i zaczął przy pomocy śrubokręta otwierać w nim szybę.Dzielnicowy nie miał wątpliwości, że właśnie jest świadkiem przestępstwa, dlatego natychmiast podjął interwencję wobec włamywacza.

Policjant z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny był zmuszony zastosować wobec niego chwyty obezwładniające. Mężczyzna został zatryzmany. Dzielnicowy o swojej interwencji poinformował oficera dyżurnego, który na miejsce skierował innych policjantów, którzy pomogli dzielnicowemu i przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu.

Przy zatrzymanym 40-latku policjanci znaleźli śrubokręty oraz nóż. Jak ustalili policjanci mężczyzna usiłował włamać się do trzech pojazdów, ale celu swojego nie osiągnął z uwagi na interwencję dzielnicowego.

W miniony piątek mieszkaniec Gdańska usłyszał trzy zarzuty za usiłowanie włamania do samochodów. W związku z tym że przestępstwa dopuścił się w warunkach może mu grozić do 15 lat pozbawiania wolności.

Ponadto w związku z tym, że mężczyzna nie stawił się do aresztu w celu odbycia zasądzonej mu kary, policjanci doprowadzą go dzisiaj do aresztu, w którym spędzi najbliższe 1, 5 roku za podobne przestępstwa.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.