Data publikacji: 2018-01-15     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w Gdańsku bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez czuwało ponad 400 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z kwestami.

Wczoraj odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdańsku nad bezpieczeństwem wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezie czuwało ponad 400 funkcjonariuszy.

Jeszcze na dzień przed imprezą policjanci z komendy miejskiej spotkali się w Europejskim Centrum Solidarności z ponad 700 wolontariuszami, którzy mieli kwestować w Gdańsku. Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o zagrożeniach i sposobach ich unikania, a także jak należy zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych.

Podczas tegorocznego Finału policjanci zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Funkcjonariusze pilnowali również porządku na imprezach oraz służyli pomocą przy konwojowaniu zebranych pieniędzy.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.