Data publikacji: 2018-01-12     Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku

Dzięki pracy dzielnicowych z komisariatu V w Gdańsku oraz informacji od policjantów z Rudy Śląskiej odnaleziono zaginioną nastolatkę. Dziewczyna trafiła pod popiekę do Pogotowia Opiekuńczego skąd odbierze ją opiekun.

Dzielnicowi z komisariatu na Przymorzu, współpracując z policjantami z Rudy Śląskiej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na Gdańskiej Zaspie może przebywać zaginiona 16-latka. Kiedy funkcjonariusze zapukali do mieszkania drzwi otworzyła nastolatka oznajmiając, że była z wizyta u znajomego i już opuszcza lokal nie chcąc przeszkadzać policjantom. Mundurowi od razu wiedzieli, że rozmawiająca z nimi młoda dziewczyna to zaginiona, którą właśnie szukają. Po zweryfikowaniu danych w policyjnym systemie mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenie. 16-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej była poszukiwana jako osoba zaginiona od kilku tygodni. 

Dzielnicowi z przymorza powiadomili Komendę Miejską Policji w Rudzie Śląskiej a następnie przekazali nastolatkę do Pogotowia Opiekuńczego skąd odbierze ją opiekun.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.