Data publikacji: 2018-01-04     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mimo sądowego zakazu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem mimo braku uprawnień. Cała czwórka poniesie teraz dalsze konsekwencje za naruszenie przepisów prawa.

We wtorek kilka minut po północy na ul. Marynarki Polskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW. Po sprawdzeniu kierującego okazało się, że 33- letni mieszkaniec Gdańska posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejny kierujący został zatrzymany po godzinie 15.00 na ul. Podwale Grodzkie przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. 22-letni mieszkaniec Gdańska również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Następnego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku skontrolowali pojazd marki BMW, który prowadził 23-letni gdańszczanin. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierowca również posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Gdańsku.

Kilka godzin później na ul. Armii Krajowej policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali do kontroli 45-letniego mieszkańca Lęborka, który kierował pojazdem marki Peugeot pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Za naruszenie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień to przestępstwo za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.